2-1-es győzelmet aratott a Szeged a Rákóczi otthonában a labdarúgó NB II. 13. fordulójában.

Az elmúlt hetek szép eredményei után sokan abban bíztak, hogy a Szeged ellen is begyűjti a Rákóczi a három bajnoki pontot. Ez a délután azonban máshogy alakult. Gól nélküli első félidő után a vendégek szereztek vezetést a 61. percben, nem sokkal később pedig már 0-2 állt a táblán. A somogyiak hiába hajráztak jól, csak a szépítésig jutottak el.

– Az első tíz percben helyzetekig jutottunk, majd volt egy kapufánk, ez bizonyult a meccs fordulópontjának. Ezt követően erődemonstrációt tartott a Szeged, a párharcokban nem tudtuk felvenni velük a versenyt, így jogosan szereztek vezetést. Egy góllal mindenképpen jobbak voltak, de sajnálom a végjátékot, hiszen ebben akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést – mondta a lefújás után Várhidi Péter, a Rákóczi vezetőedzője,

– Taktikusan, fegyelmezetten és jól játszottunk. Örülünk a győzelemnek, de tudjuk, van miben fejlődnünk, hiszen a hajrában a tizenegyesnél hibát követtünk el. Bízom benne, hogy a következő mérkőzéseken ugyanezt a fejlődő tendenciát mutatjuk – értékelt a Tisza-partiak szakvezetője, Dobos Barna.

A Rákóczi 15 ponttal a tabella 15. helyén áll. Folytatás vasárnap 17 órakor a feljutásra pályázó Vasas otthonában.

Labdarúgó NB II., 13. forduló

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–SZEGED-CSANÁD GA 1–2 (0–0)
Kaposvár, 540 néző. Vezette: Horváth Tibor (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Nagy J., Nagy T., Varjas Z., Vachtler – Gál M. – Szabó B. (Földi, 75.), Szakály A., Balázs Zs., Andrics (Erdei, 62.) – Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
SZEGED:
Varga B. – Ódor, Szilvási, Deák, Mohl – Oláh G., Simon Á. (Gajdos, 61.) – Kóródi, Jovanovic, Varga Sz. (Bitó, 91.) – Dobos Á. (Grumics, 89.) Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző:
Simon Á. (0–1) a 61., Varjas Z. (öngól, 0–2) a 65., Balázs Zs. (11-esből, 1–2) a 91. percben

Fotó: rakoczifc.hu