Az uszonyosúszó világbajnokság  harmadik napján is fantasztikus eredmények születtek a magyar válogatott részéről. A kaposvári sportolók közül Lengyeltóti Bence a tegnapi ezüstérmét követően egy bronzéremmel gazdagodott a 400 méteres uszonyos gyorsúszáson. A mezőny erősségét is mutatja, hogy a távot a világcsúcstartó Aleksei Fedkin nyerte, akit szorosan követett a tegnapi 200 méteres távon világbajnoki címet nyert Christos Kalaitzopoulos és Lengyeltóti Bence.

Ugyanezen a távon állt rajthoz a délutáni döntőben Stadler Csenge elsőéves felnőtt versenyző, és egy hihetetlen szoros küzdelem után ötödikként csapott célba. A harmadik napi döntők programját a 4×200 méteres felszíni váltók zárták, ahol a magyar váltó tagjaként Hamlin Matthew negyedik helyezést ért el. A váltó tagjai: Mozsár Alex, Hamlin Matthew, Gruber Kornél és Bukor Ádám. A verseny még nem ért, hiszen a záró napon kerül megrendezésre a 4×100 méteres felszíni váltó – Hamlin Matthew is indul –, amely távon döntőbe jutás esetén kvalifikációt szerezhet a magyar csapat a jövő évi Világjátékokra.